Пловдивската улица "Царевец" се подготвя за асфалтиране, съобщи за Plovdiv24.bg Мартин Янев, технически ръководител от ДЗЗД "Царевец 22".
На обекта работят едновременно два строителни консорциума - "Царевец 22" по договор с община Пловдив за ремонт на самата улица "Царевец" и ДЗЗД "Еко проект - Пловдив" по проекта на държавното дружество ВиК за изграждане на Южен обходен колектор.
Строителите от ДЗЗД "Царевец 22", в което влизат "София асфалт" и "Вейл конструкции", са изградили пътното легло на освободения от другия консорциум "Еко проект Пловдив" участък.
По източното платно вчера бе положена асфалтовата подложка биндер в отсечката между улиците "Солунска" и "Силистра". Подготвя се поставянето на бордюри и изграждането на тротоари, за да може да се наредят плочките пред къщите на хората, обясни Мартин Янев.
"Царевец 22" изчаква "Еко проект Пловдив" да приключи с работата по колектора в западното платно, за да се прехвърлят там. По график това е трябвало да стане миналата седмица. Част от новото трасе вече засипано с чакъл и валирано, но едва след пълното завършване на строителните дейности от страна на "Еко проект Пловдив" другата фирма ще пристъпи към полагане на постоянна настилка.
На улицата ще има 4 пласта асфалт. По договор ремонтът на "Царевец" трябва да приключи напълно до 31 декември 2024 г., припомни Мартин Янев.








TheS
на 16.10.2024 г.
Парите ще свършат след първия камион асфалт
Неминона
на 16.10.2024 г.
Когато срежат лентичката на 31 декември да не забравят да се похвалят, че проекта е завършил 2-3 години по-рано!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!