След всичко преживяно през последните години партийната рамка вече ми е тясна. Моето бъдеще в политиката ще е по-скоро в използването на целия ми натрупан опит като общественик, който обича града си. Това каза в интервю за
Plovdiv24.bg бившият кмет на Пловдив
Спас Гърневски. Поводът за срещата с него - на 18 януари Гърневски навърши 60 години.
"Всички, които мислят доброто на моя град - независимо откъде идват, ще имат моята подкрепа. Политиката не значи партизанщина. Искам да съм над партиите - това е рамка, която пречи на обективността на човек. Знаете, че през лятото си подадох оставката като председател на ДСБ в Пловдив.
Аз съм един широкоскроен човек и ми е малко тясно да имам партийна рамка на гърба си. Най-вероятно вече няма да бъда обвързан с никоя партия. Това не значи, че аз ще изневеря на демократичните идеи и на "синьото", което е в мен и е част от мен, но след всичко преживяно тази партийна рамка ми е тясна. Искам да работя за всички хора в този град, без да съм партийно обвързан.
Започвам работа върху една белетристична книга, в която ще се опитам да опиша обективно - без маска и грим обществено-политическите събития в Пловдив през последните 22 години. Аз съм бил активен участник в тях, имам нужната достоверна информация, архивни материали, както и много спомени. Искам този документ да е достоверен и истински. Очакванията ми са книгата да бъде издадена до лятото на 2014 г.", поясни плановете си Гърневски.
В края на миналата седмица екскметът отбеляза своя 60-и рожден ден. Събитието почетоха кметът на Пловдив
Иван Тотев, председателят на Бизнес Експертен Съвет Радослав Бозуков, бившият Областен Управител на Пловдив Андон Андонов. Вечерта започна с презентация на третата стихосбирка на Гърневски от Петър Анастасов, изтъкнат поет драматург и сценарист, който е и неин редактор.
"Нежелана есен" е третата книга на поета - политик, в която са публикувани както известни вече стихове като."Приижда нощ", "Раздяла", "Сърцата ни две карайни гари", "Рецитал", така и нови "Нежелана есен", "Арменци", "На жена ми", "В Родопска къща да замръкнеш".