ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Читателски
Разследват отново загадъчна смърт на мъж в банята
Автор: Екип Plovdiv24.bg 08:56 / 11.12.2014Коментари (0)3239
© Plovdiv24.bg
Пълно разследване на загадъчната смърт на Станимир Петков от Стара Загора разпореди пловдивският апелативен съд. Мъжът издъхнал в банята, докато се къпел. Магистратите отмениха решението на старозагорската окръжна прокуратура, с което тя е прекратила досъдебното производство. Така делото тръгва отначало.

Станимир бил открит мъртъв в банята на 18 януари 2012 г. от съпругата си Лиляна Петкова. Съседка й позвънила, че от апартамента им тече вода. Още с влизането й в жилището, Лиляна била ударена леко от ток. Преди това отвила бушоните. Намерила безжизненото тяло на мъжа си и се обадила на Бърза помощ.

Станимир имал прекаран инсулт и като причина за смъртта му е посочен втори мозъчен удар. Човекът бил погребан, но съмнения започнали да глождят съпругата му. Всеки път, като влезела в банята, усещала, че бие ток. Повикала техник и той установил, че бойлерът не е обезопасен. Станимир бил ексхумиран. Аутопсията констатирала, че е убит от токов удар.

В хода на разследването се разбрало, че елуредът е инсталиран от оторизиран сервиз. Собственикът му обаче е категоричен, че бойлерът не е вързан от негови техници. Изтъква, че подчинените му не работели с меки връзки, каквито били налице.

Случаят се заплел още повече и от противоречащите си експертизи по делото. В едната се казва, че на бойлера не е поставен предпазен контур. Другата заключава, че уредът е вързан според изискванията.

Така прокуратурата в Стара Загора прекратява разследването за смърт, причинена от немарливо изпълнение на служебната дейност. 

Пловдивският апелативен съд обаче настоява да бъдат изяснени всички детайли и обстоятелства около смъртта на Станимир Петков и най-вече да се разплете кой е инсталирал въпросния бойлер убиец.

Източник: в. "24" часа








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Новини от Пловдив:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
Конклав за избор на нов папа
България в еврозоната
Предметът "Добродетели и религии" в училище
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: