ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Читателски
Пловдивчанин: Едно перфектно решение за регулиране на трафика
Автор: Екип Plovdiv24.bg 18:45 / 24.12.2024Коментари (6)8008
Читател на Plovdiv24.bg излезе с интересни предложения:

Здравейте, 3 дни не съм спал и мисля как да помогна на община Пловдив и на всички шофьори за едно лесно и безопасно минаване през наскоро отворилата нова връзка - ул. "Царевец", бул "Хаджи Димитър" и ул. "Солунска".

Ето и моите предложения за етапното регулиране на кръстовището:

Етап 1:

Предимства:

Потокът е разделен, за да се избегне конфликт между насрещни направления.

Етап 2:

Мигащ оранжев светофар регулира останалите без предимство.

Предимства:

Обратният завой позволява по-добра организация за автомобили, които иначе биха блокирали движението.

Етап 3:

Дава право на пълна свобода на шофьорите, които идват от бул. "Пещерско шосе".

Етап 4:

Дава право на пълна свобода на шофьорите, идващи от ул "Модър".

Визуализации на четирите етапа можете да видите в прикачената галерия.


Още по темата: общо новини по темата: 301
17.04.2025 »
07.03.2025 »
08.01.2025 »
31.12.2024 »
25.12.2024 »
21.12.2024 »
предишна страница [ 1/51 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Показва коментари на Батэ Бойко
премахни филтъра

на 25.12.2024 г.
0
 
 
Щом ще има 4 етапа няма какво да му се мисли по цели нощи, защото каквито и стрелки да му се сложат и въображаеми жълти мигащи и стопиращи сигнали,които не са регламентирани в закона то все ще си остане същото като да пускаш в единия етап всички от царевец,във втория всички от Хаджи Димитър,в третия всички от Модър и в четвъртия всички от Солунска. Резултата е все същия повярвайте. Смисъл има ако се направи безпроблемно на три или два етапа но 4 са си четири както и да ги въртиш! Относно кръговите. Кръговото е по скъпо от светофарната уредба,но в определени случаи е по-удачно. По удачно е когато потоците са равномерни от всички страни и когато не са много натоварени защото тръгнеш спреш е загуба на време при потегляне на автомобилите. Светофара може да ти пусне зелено 30 секунди а кръговото най-много 10 ако е натоварено. Ако единия път е много натоварен а другия второстепенен от второстепенния няма включване в кръговото или поне не без риск да те пребият и то странично в теб! Отидете сега по празниците на кръговото на метро в тракия при СПС-са и ще видите колко е хубаво кръгово когато е натоварено. Ако нямате път към тракия винаги може да отидете на ванчовата тапа която започва от България! Здравко искаше да го прокопае ама ей такива дето не спят по цяла нощ възглавени от една продажна партия и от един бизнесмен с кръчма който не искаше да копаят пред кръчмата му,попречиха на целия град!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Новини от Пловдив:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Април 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Тенис от Пловдив и региона
Дублиращ отбор на ПФК Ботев
Войната в Украйна
ТВ и шоу сезон 2024/2025 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: