ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Читателски
Глобиха адвокатите на измамниците, продали три апартамента в Кючука
Автор: Ивет Калчишкова 17:30 / 07.10.2025Коментари (1)8280
© Plovdiv24.bg
Пострадалият Иван Кацаров
Районен съд – Пловдив наложи глоба от 500 лева на адвокати, които не се явиха на разпоредително заседание по делото срещу Иван Стоянов, Стоймен Банков, Емил Чавдаров, Емил Димитров, Красимир Тончев и Цонка Колева. Те са подсъдими за измама с три апартамента на Иван Кацаров от Кючука на обща стойност 346 400 лв.

Пострадалият Кацаров присъства на заседанието, докато защитниците на двама от подсъдимите обясниха, че са попаднали в транспортен капан и не са успели да стигнат до съдебната зала. Адвокатът на трети подсъдим пък е напълно неоткриваем – нито на предполагаемия адрес, нито по телефон.

На следващото заседание защитниците трябва да представят доказателства за отсъствието си.

Според обвинителния акт подсъдимите са се познавали от години с Кацаров и знаели, че той притежава множество имоти и иска да продаде един от тях. Те също били наясно с проблемите на пострадалия със злоупотреба с алкохол, което го правело по-податлив на манипулации. Целта им била да измамят Кацаров, като продадат имотите му и задържат парите.

Пострадалият бил убеден, че парите трябва да отидат при подсъдимите, но поради запорирани банкови сметки предоставил своята сметка, в която били преведени сумите от покупко-продажбата. Така те получили парите, мислейки, че не са негови.

"Дружеството, купило апартаментите, е представлявано от Емил Димитров и след това ги препродава на други лица, за да се прекъсне веригата. Те получават два пъти пари – веднъж при покупко-продажбата и след това от новите собственици, а пострадалият остава на нула“, обясни през миналото лято прокурор Пантов.

Той допълни, че Кацаров е бил държан над 3 месеца без телефон, за да не разбере какво се случва с имотите му.

Иван Стоянов е подсъдим и по още едно обвинение. През 2018 г. той успял да измами Латинка Митева, убеждавайки я, че по банковата ѝ сметка ще постъпят негови пари – сумата от 15 000 евро, която тя трябвало да изтегли и предаде. По този начин причинява имотна вреда на майка ѝ.

Следващото заседание е насрочено за 30 октомври, когато трябва да се явят други пострадали лица и адвокатите на подсъдимите.

Единствените двама задържани се опитаха да излязат от ареста, но съдът отказа. "Пак циркове“, коментира един от тях, докато беше конвоиран по коридора на съда.



Още по темата: общо новини по темата: 11
16.01.2026 »
19.12.2025 »
07.12.2025 »
30.10.2025 »
23.05.2025 »
16.08.2024 »
предишна страница [ 1/2 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...
0
 
 
айдукатите са взели по 50 бонки хонорар и са ги глобили с 500лв.Дай боже всекиму.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Новини от Пловдив:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Януари 2026 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
ТВ и шоу сезон 2025/2026 г.
Процедурата за избор на нов главен прокурор
Български футболисти в чужбина
Зима 2025/2026 г.
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Ако днес има парламентарни избори, коя партия ще подкрепите?
ГЕРБ
БСП-ОЛ
ПП-ДБ
ДПС-НН
Проект на президента Радев
Възраждане
ИТН
МЕЧ
Величие
Друга
Няма да гласувам
Не съм решил/а
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: