ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Музика
Личности
Културни
Кино и филми
Други
Кулинарни
Развежда ли се Жени Живкова?
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:17 / 25.04.2025Коментари (0)2882
©
В медийното пространство се появиха твърдения, че Евгения Живкова – дъщерята на Людмила Живкова и внучка на Тодор Живков – е взела окончателно решение да прекрати 35-годишния си брак с Андрей Стефанов. Според източници, близки до дизайнерката, раздялата е резултат от дългогодишни трудни отношения, въпреки многобройните компромиси, които тя е правила през годините в опит да запази семейството.

Запознанството между Живкова и Стефанов датира от времето на късния социализъм, а сватбата им е планирана за края на 1989 г. Политическите събития около 10 ноември – свалянето на Тодор Живков от власт – обаче осуетяват плановете им. Двамата все пак сключват брак малко по-късно – на 10 януари 1990 г., в обстановка, по-скоро скромна, отколкото пищна. Жени Живкова не носи булчинска рокля, а е облечена в бял костюм на родната марка "Рила стил“. Сватбата е в тесен кръг – само с близки роднини и приятели.

Интересен исторически контекст обгръща този момент – само дни преди сватбата прокуратурата повдига обвинения срещу Иван Славков, а малко след нея – на 18 януари – е арестуван самият Тодор Живков, обвинен в редица престъпления, включително злоупотреби с имущество и участие в икономическата криза. Години по-късно, всички дела срещу него са прекратени със смъртта му през 1998 г.

Причините за предполагаемата раздяла между Евгения и Андрей остават неясни, но според циркулираща информация, Стефанов бил известен със своите бохемски навици и склонност към флиртове. Близък негов приятел е и Тодор Славков – внукът на Живков, с когото често са забелязвани заедно. Според някои твърдения, именно тази динамика в личния му живот е станала причина за отдалечаването в брака, а всички опити на Живкова да повлияе на съпруга си се оказали неуспешни.

Раздялата, ако бъде потвърдена, вероятно няма да премине гладко – говори се, че Живкова има сериозни претенции при подялбата на семейното имущество, част от което е свързано с бизнеса на Андрей Стефанов, който се занимава с търговия на метали. Още в края на миналата година дизайнерката обяви за продан лятната си резиденция в Лозенец – морско имение с два частни плажа, оценено на 1.2 милиона евро.

Към момента няма официално потвърждение от нито една от страните, така че остава да се следи дали и кога ще бъде дадена публичност на тази лична, но и обществено любопитна развръзка, пише edna.bg.


Още по темата: общо новини по темата: 5765
25.04.2025 »
25.04.2025 »
25.04.2025 »
25.04.2025 »
25.04.2025 »
25.04.2025 »
предишна страница [ 1/961 ] следващата страница






Зареждане! Моля, изчакайте ...

Все още няма коментари към статията. Бъди първият, който ще напише коментар!

Още новини от Любопитни новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Април 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Интеграцията на Западните Балкани в ЕС
Великден 2025
Бюджет 2025
Природни стихии
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да (12256) 56%
Не (7571) 34%
Не мога да преценя (2254) 10%
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: