Закуски със стъкла, пирони и насекоми стряскат купувачите

Автор: Екип Plovdiv24.bg
Коментари (1)
10:16 / 23.12.2014
2380
Закуски със стъкла, пирони и насекоми най-често стряскат потребителите. Това стана ясно вчера от думите на изпълнителния директор на Българската агенция по безопасност на храните проф. Пламен Моллов. Почти всеки ден в агенцията пристигат жалби, към които са приложени и злополучните храни. Именно за тестени изделия са най-честите сигнали, но те не са толкова опасни за здравето, каза проф. Моллов.

Съдържанието на химични и микробиологични опасности в продуктите е по-голям проблем, защото потребителят не може да ги види, у точни той. Само за месец сигналите на сайта на агенцията са над 200 броя, като по-голямата част са основателни. Хората се оплакват основно от мухъл, насекоми и други съставки в храните. Освен това има и жалби за продажба на продукти с изтекъл срок, както и за лоша хигиена.

От 13 декември до сега са извършени над 800 проверки на производители и ресторанти за това дали са отразени изискванията, свързани с етикетирането. Новите правила предвиждат минимални изисквания за размер на шрифта, както и обявяване на всички съставки и описване на алергените в храните. За Никулден от агенцията са извършени общо 1470 проверки, по време на студентския празник пък са направени 766 инспекции и са съставени 10 акта.

Източник: в. "Монитор"


Виж коментарите (1)
Още новини от Национални новини:
Желязков: Неприемливо е Радев да чертае бъдещия си политически пр...
Почина бизнесменът Иван Саздов
Брокер: Слабото предлагане на имоти не значи, че всяко жилище мож...
Слави Трифонов: Аз съм за това да приемем еврото, но от ИТН подкр...
Кирил Петков: "Продължаваме промяната" ще направи всичко по силит...
Гаф в "Стани богат"


Виж още:


За връзка с нас:
тел.: 0700 45 024
novini@plovdiv24.bg

Екип

©2004 - 2018 Медия груп 24 ООД.
Plovdiv24.bg mobile - Всички права запазени. С всяко отваряне на страница от Plovdiv24.bg, се съгласявате с Общите условия за ползване на сайта и политика за поверителност на личните данни (обновени).