ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Агро
Нанасят на карта всички ромски гета
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:34 / 07.08.2012Коментари (11)4236
©
До март 2013 година всички ромски гета ще бъдат нанесени на карта. Това предвижда проект на социалното министерство, финансиран по Оперативна програма Развитие на човешките ресурси.

Освен картата ще се направи и комплексна оценка с характеристиките на всеки един проблемен район и проблемите на хората в тях, каза зам.-министърът на труда и социалната политика Валентина Симеонова.

Изпълнението на проекта е спечелен от консорциума "Сега". Той ще начертае адекватни мерки за решение на проблемите в гетата. Ще се направи обучение на общините как да работят с маргинализираните групи и как да ги приобщят към останалите. Проектът ще е в помощ и на кметовете, които ще изграждат стратегии за интеграция. Стойността на проекта е 798 хил. лв.

600 общински служители ще бъдат включени в обучение за повишаване на уменията за формулиране и изпълнение на мерки за интеграция на най-маргинализираните общности сред етническите малцинства.

Според Росица Иванова, ръководител на проекта, с него ще се осъществи първата стъпка за решаване на всички проблеми, които до момента са маргинализирани. Специфични проблеми по основните направления на политиката за интеграция са здравеопазване, образование, заетост, доходи и жизнено равнище, жилищни условия и други.

Проектът е в съответствие с националните стратегически документи, насочени към интеграция на етническите малцинства.

Източник: в. "Стандарт"








Зареждане! Моля, изчакайте ...

Показва коментари на Mike Hawke
премахни филтъра

+4
 
 
Те само като им кажат, че трябва да си плащат данъците и сметките, стойте и чакайте да искат да се интегрират..
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
България в еврозоната
Народен събор Пловдив 2025
ТИР уби 12-годишно момиче край Плевен
Опасно предизвикателство с лекарства в TikTok
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: