Бургаският кмет не остана длъжен на протестиращите роми пред Общината. Въпреки неистовите крясъци и заплахи Димитър Николов запази самообладание:
"Който има много голяма сметка за вода и не може да си я плати в момента, има право да сключи договор за разсрочено плащане. Трябва да започнат да си плащат месечните вноски и тогава ще се пусне водата. Няма начин, като не си плащат водата, да им бъде пусната, просто няма начин.
Не съм кмет от два дена, няма как да ме уплашат, няма да допусна ескалация на напрежението. Всеки гражданин има права и задължения. Имат право да протестират, разрешил съм, но не могат с този протест да въздействат на ВиК. Не искайте от мен да нарушавам правилата, аз съм гарант, затова съм избран". Вижте изказването на кмета в прикаченото видео.







Анонимен
на 21.05.2019 г.
Законите са за всички. Употребяваш, плащаш.Проблемьт е другаде? Да се вьзстанови "Славянка", много хора без образование ще имат работа.Трябва всеки здрав и читав човек в Бьлгария да работи, за да може да си плаща разходите.
Анонимен
на 21.05.2019 г.
Браво на г-нНиколов,само така.Законите в България са за всички.Не сме длъжни да ги издържаме.Стига толкова, да се научат да си плащат.Ако трябва ще вдигнем стачка и ние.Във ваша защита.
Анонимен
на 21.05.2019 г.
Само така.Ако аз не платя ще ми я спрат.И Мая Манолова не може да ми я пусне.
Анонимен
на 21.05.2019 г.
Само едно не разбрах, кой успя да ги организира тези граждани и кой им написа плакатите, без да обиждам грамотната част от малцинството, което едва ли е с неплатени сметки за вода
Анонимен
на 21.05.2019 г.
Браво! Разбира се, че трябва да си платят задълженията! Ние си плащаме и те трябва да направят същото.Подкрепяме напълно кмета!
Анонимен
на 21.05.2019 г.
Браво Г-н Кмете. Точно така се отстоява. Всеки да си плаща! Да работят и да си плащат!
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им!