ИЗПРАТИ НОВИНА
Новини
Спорт
Справочник
НОВО
Обяви
Вход
close




ЗАРЕЖДАНЕ...
Начало
Пловдив
Анализите
Спортни
Регионални
България
Международни
Любопитно
Галерии
Личности
RSS
Всички
Общество
Криминални
Институции
Други
Бизнес
Агро
АПИ предприе спешни действия за трайното укрепване на пропадналия участък на пътя Михалково - Кричим
Автор: Нели Гергьовска 15:56 / 19.05.2025Коментари (3)4164
© Областна администрация-Смолян
Агенция "Пътна инфраструктура“ предприе спешни и неотложни действия за трайното възстановяване на участъка от път III-866 Михалково – Кричим при 79-и км. След направен оглед и установяване на неотложността на дейностите по участъка са сключени договори по ЗОП за проектиране и строителство и строителен надзор за укрепване на компрометирания участък. Проучвателно-проектантски работи и строителство са възложени на "Георесурс“ ЕООД. Стойността на договора е 10,5 млн. лв. без ДДС, а срокът за изпълнение е 60 календарни дни. Строителният надзор ще се изпълнява от "Строл – 1000“ АД. Техният договор е 472 500 лв. без ДДС.

Припомняме, че от падналите обилни валежи между 10 и 14 май 2025 г. и преовлажняване на насипа бе разрушена част от съществуващата подпорна стена от каменна зидария. Вследствие на това пътната конструкция е разрушена, пропаднала е цялата лява лента за движение и банкета, ограничителната система е провиснала, а дясната лента за движение е подкопана и е с пукнатини. Поради това от 14 май движението по път III-866 в участъка Михалково – Кричим е ограничено за обезопасяване на трасето и трафикът е пренасочен по обходни маршрути.

По сключения договор ще бъде извършено проучване и проектиране на участък с дължина около 280 м и укрепване на трасето. Ще се изгради нов водосток, ще се извършват асфалтови работи, отводняване и други. Поради непредвидени обстоятелства, които налагат неотложно възлагане на укрепителни и възстановителни дейности в участъка договорите са подписани по реда на чл. 79, ал. 1, т. 4 от ЗОП, който предвижда договаряне без предварително обявление.

В момента се работи по изготвяне на частичен работен проект, който АПИ ще внесе в МРРБ за издаване на разрешение за строеж.







Зареждане! Моля, изчакайте ...
Aнонимен
на 19.05.2025 г.
0
 
 
От една година пътят е почнал да пропада,не се вземат мерки от пътно управление. А се чака да падне напълно и да се платят 10.5 милиона за 280 метра.
Aнонимен
на 19.05.2025 г.
0
 
 
Чака се пътят преди Девин окончателно да падне и тогава да се вземат мерки,така е вече 10г,точно преди отбивката за града.
Aнонимен
на 19.05.2025 г.
0
 
 
Преди три години фирма ИСА прибра над 80 мил.лв.за ремонт на този път.
Коментарите са на публикуващите ги. Plovdiv24.bg не носи отговорност за съдържанието им! Всички коментиращи са се съгласили с Правилата за публикуване на коментари.

Още новини от Национални новини:

ИЗПРАТИ НОВИНА
« Май 2025 г. »
пон
вто
сря
чтв
пет
съб
нед
1
2
3
4
5
6
7
8
9
10
11
12
13
14
15
16
17
18
19
20
21
22
23
24
25
26
27
28
29
30
31
Виж още:
Актуални теми
Концесията на стадион "Пловдив"
Хороскоп за деня
Локо в Първа лига, сезон 2024/2025
ТВ и шоу сезон 2025/2026 г.
Войната в Украйна
назад 1 2 3 4 5 напред
Абонамент
Абонирайте се за mail бюлетина ни !
Абонирайте се за нашия e-mail и ще получавате на личната си поща информация за случващото се в Пловдив и региона.
e-mail:
Анкета
Трябва ли общините "Марица" и Родопи" да се слеят в Пловдив?
Да
Не
Не мога да преценя
РАЗДЕЛИ:
Новини
Спорт
Справочник
Обяви
Потребители
ГРАДОВЕ:
Пловдив
Варна
Бургас
Русе
Благоевград
ЗА НАС:

За контакти:

тел.: 0886 59 82 67

novini@plovdiv24.bg

гр. Пловдив, ул."Александър I" 32,
Бизнес Център Plovdiv24.bg

За реклама:

Тарифи (виж)
Договори избори 2024

тел.: 0887 45 24 24

office@mg24.bg

Екип
Правила
Пловдивчани във facebook
RSS за новините
Футбол на живо по телевизията
Сайтът е създаден от пловдивчани, за пловдивчани. 100% пловдивски продукт.
Статистика: