Небет тепе ще придобие средиземноморски дух. Това стана ясно от думите на кмета Иван Тотев, който представи плановете за обекта пред журналисти днес, предаде репортер на Plovdiv24.bg.
Наели сме италиански проектанти, до края на седмицата те трябва да представят идеите си, ако бъдат одобрени, предложенията им ще бъдат включени към проекта за Небет тепе и така ще бъде издадено строително разрешение, разказа градоначалникът. Става дума за пинии, кипариси и изобщо - растения, издържащи на до - 25 градуса. А като цяло проектът, на който от администрацията са се спрели окончателно, е този на арх. Румяна Пройкова.
Тотев подчерта, че това ще е едното от двете пловдивски кандидатури за финансиране на културна инфраструктура по ОП "Региони в растеж". Другият проект е този за Източната порта, където има съгласуване с НИНКН на идейна фаза. Пловдив ще може да разполага с между 9 и 10 000 000 лева, Общината си запазва и правото на съфинансиране.
В момента администрацията работи усилено по подготовка на документацията, а целта е проектите да бъдат подадени до края на този мандат.