 © Plovdiv24.bg | Полицаи, пожарникари и спасители от Пловдив излизат на протест тази вечер с искане за нов Закон за МВР и увеличение на заплатите с минимум 15%. Това потвърди Борис Прешелков, заместник-председател на Синдикалната федерация на служителите в системата на МВР (СФСМВР). Предвижда се регионалният протест да се проведе от 18.00 часа пред сградата на Областната дирекция на МВР в Пловдив.
Проявата е част от веригата регионални протести в знак на несъгласие с някои аспекти на управлението на Министерството на вътрешните работи и в подкрепа на исканията, издигнати на националния протест на 5 юли тази година. От Синдикалната федерация на служителите в системата на МВР подчертаха, че исканията им, касаещи спешна работа по създаване на нов Закон за МВР с участието на представители на синдикалните организации и актуализация на възнагражденията на служителите в МВР с поне 15%, все още не са изпълнени.
Полицаите, пожарникарите, спасителите и служителите от администрацията в Пловдив ще проведат кратко шествие по улиците "Райко Даскалов" и "Княз Александър I", за да заявят, че ефективно работеща и добре подготвена правоохранителна система се създава само със съвместна работа на ръководство и служители. От Областната структура на Синдикалната федерация на служителите в системата на МВР обясниха, че недоволството е продиктувано от затруднения диалог с политическото и професионално ръководство на министерството, както и от редицата прокарани частични законодателни промени. Според тях тези промени "на парче" са довели до още по-сериозно задълбочаване на проблемите с подбора и обучението на кадрите и осигуряването на прилична материална база за изпълнение на задълженията на служителите.
Източник: радио "Фокус" |