Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Обясниха с много подробности как е станала фаталната катастрофа на "Шести септември"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:01 / 21.06.2017Коментари ()19176
© Plovdiv24.bg
Окръжна прокуратура-Пловдив внесе в съда обвинителен акт спрямо Асен Гюрганчев, на 19 г., за това, че при управление на моторно превозно средство е нарушил правилата за движение по пътищата, като причинил по непредпазливост смъртта на другиго на пешеходна пътека и избягал от местопроизшествието - престъпление по чл. 343 ал. 3 буква "Б" пр.1 във връзка с ал.1 буква "В" във връзка с чл.342 ал.1 от Наказателния кодекс.

На 13 април 2017 г. в Пловдив, вечерта, обвиняемият Асен шофирал лек автомобил "Тойота РАВ4", като преминал през кръстовището на бул. "Руски" и се насочил към бул. "Шести септември". Към 20,48 часа пешеходката Бонка Куманова, на 61 г., предприела пресичане на пешеходна пътека на южното платно за движение на бул. "Шести септември" със скорост 5 км/ч., съответстваща на бърз ход на придвижване. 

Тя преминала през разделителния остров и предприела със същия ход пресичане на пешеходната пътека по северното платно на булеварда. При навлизането й в тази част на платното, автомобилът, шофиран от обвиняемия Асен, се намирал на 22-23 метра. Той се движел със скорост от 67 км/ч, при позволена за населените места скорост от 50 км/ч.

Водачът възприел преминаващ по пешеходната пътека човек, задействал спирачната система, но не успял да спре преди траекторията на преминаване на пешеходката поради движението с несъобразена скорост и я ударил с предната лява част на автомобила. Свидетели на катастрофата се обадили на тел. 112. На място пристигнал екип на Центъра за Спешна медицинска помощ. 

По делото е била назначена съдебно-медицинска експертиза, която установила, че пострадалата жена получила травматични увреждания на жизненоважни органи, довели до остра кръвозагуба и сърдечносъдова недостатъчност. Тя е починала на място. Водачът избягал от местопроизшествието, като демонстрирал пред свои приятели желание да извърши ремонт на автомобила. Той е бил задържан от органите на МВР на 14 април 2017 г.

Според комплексната техническа експертиза обвиняемият Асен е можел да избегне удара, ако се е движел със скорост по-малка от 47 км/ч. По делото са разпитани свидетели, приобщени веществени доказателства, извършени няколко експертизи и др. Обвиняемият Асен е с взета от Окръжен съд-Пловдив мярка за неотклонение "задържане под стража".

 



Още по темата: общо новини по темата: 35
07.03.2018 »
01.11.2017 »
31.10.2017 »
31.10.2017 »
31.10.2017 »
29.10.2017 »
предишна страница [ 1/6 ] следващата страница

Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Obyasniha-s-mnogo-podrobnosti-kak-e-stanala-fatalnata-katastrofa-na-Shesti-septemvri-730559
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.