Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Асоциацията за външна реклама утре взема думата в местния парламент
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:12 / 03.12.2008Коментари ()2023
© Plovdiv24.bg
Срещу предвиденото в нова наредба концесиониране на рекламната дейност възрази Асоциацията за външна реклама на пресконференция днес.

"Като специалисти от бранша очаквахме да вземем участие в изготвяне на новата наредба, което щеше да е доказателство за обещаното от кмета прозрачно управление. Вместо това ни изненада наредба със спорни текстове. Преди дни към нея бе внесено и допълнение, което подсказва желанието на общината за концесиониране на дейността", каза пълномощникът на Асоциацията Гено Славов.

"Концесионирането на външната реклама е феодален метод. Годишно общината печели около 1,5 милиона лева, събираемостта е много висока. Нелогично е да се концесионира една печеливша дейност. Това означава да се създаде монопол, убивайки конкуренцията", обясни Румен Кривицки.

Асоциацията е заявила желанието си да изрази своето становище по време на сесията утре, надявайки се общинските съветници да се съобразят с изразеното мнение и наредбата да бъде върната за доработване съвместно със специалисти от бранша.


Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Asociaciyata-za-vunshna-reklama-utre-vzema-dumata-v-mestniya-parlament-68448
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.