 © Plovdiv24.bg | Издали сме предписание за тютюневия склад в Пловдив, което е на принципа "чупи-купи". Докато съм министър, този склад ще бъде възстановен. Това каза по време на парламентарен контрол министърът на културата Вежди Рашидов в отговор на въпрос, свързан със събарянето на сградата на улица "Одрин" №8 в Пловдив.
Той уточни, че тютюневият склад в Пловдив е архитектурен паметник на културата от 1985 година. Министърът бе категоричен, че министерството веднага е изпратило проверки и е спряло събарянето, като е изписало и предписание.
"Този паметник трябва да се възстанови", посочи още Вежди Рашидов.
Той призова да спрем да унищожаваме старите сгради в центровете на градовете, а да започне да се строи в крайните квартали.
"Когато цяла България знае, че това е паметник на културата, а само главният архитект не знае, това малко ме притеснява", категоричен бе Рашидов. |