Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Търсят варианти за депонирането на утайките от пречиствателната станция
Автор: Екип Plovdiv24.bg 17:13 / 30.09.2008Коментари ()1343
Работна среща, свързана с депонирането и обработката на утайките от пречиствателната станция за отпадъчни води на Пловдив, се проведе днес в областната администрация. Предвид кратките срокове за закриване на съществуващото депото за утайки в землището на с. Ягодово и Крумово, след извършени предпроектни проучвания ВиК ЕООД Пловдив предложи два варианта за третиране на утайките от ПСОВ: чрез инсталация за изгаряне и чрез стабилизиране и депониране.

В резултат на изразените становища от представителите на различните институции, участвали в срещата се стигна до извода, че изграждането на инсталация за изгаряне на утайките е най-подходящия и реално осъществим начин на третиране утайките. Предстои определяне на площадка за изграждане на инсталацията.

За целта бе взето решение в срок до 15 дни община Пловдив да организира среща, на която да участват ВиК ЕООД, община Марица, община Родопи, община Садово и община Куклен.

За времето до провеждане на срещата общините Марица, Родопи, Садово и Куклен да потърсят и направят предложения за възможни терени за площадка за изграждане на инсталация за изгаряне на утайките от ПСОВ, намиращи се на тяхна територия. Паралелно с това община Пловдив и ВиК ЕООД да договорят условията за възлагане изготвяне на проект за инсталация за изгаряне на утайките от ПСОВ



Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Tursyat-varianti-za-deponiraneto-na-utaikite-ot-prechistvatelnata-stanciya-61012
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.