Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Обвиняем по делото за поръчково убийство в Пловдив: Натопен съм!
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:07 / 19.10.2015Коментари ()5464
© Блиц
Върнаха делото за поръчковото убийството на митничаря Георги Дребчев в Окръжен съд Пловдив. Причината е искането на адвоката на сочения за килър Божидар Атанасов Розалина Апостолова.

Тя изтъкна, че в обвинителния акт липсва юридическо обвинение към Божидар Атанасов и по този начин той е лишен от право на защита.

Същото се отнася и за другия обвиняем Иван Карабелов, който е сочен като подбудител и помагач на килъра. На въпрос "Госпожо, вярвате ли, че тези двама души са убийците на сина ви?", Стоянка каза:

"Нито съм прокурор , нито съдия, но мисля, че те са убийците. Аз съм една почернена майка с болка и тъга вече 16 години."

Божидар Атанасов, който е в ареста, беше докаран с белезници в съда. А Иван Карабелов каза: 

"Натопен съм. Аз никога не съм имал общ бизнес с никого от тези хора. Познаваме се, защото сме от един град. Аз не съм замесен в убийството",каза Карабелов.

На делото се яви и Иван Шияков, който първоначално беше обвиняем, а след това беше призован като свидетел.  

До една седмица решението делото да се върне в прокуратурата може да бъде обжалвано пред Апелативен съд.

Знаковият процес за поредното поръчково убийство, извършено в Пловдив преди 16 години, днес се гледаше отново. 

С един куршум в главата пред дома му в район "Тракия" е застрелян митничарят Георги Дребчев.

Според обвинението поръчител на екзекуцията е бившия кмет на Съединение Евгени Маринчешки, който почина преди години в сериозна катастрофа на път за погребението на свой близък. 

Той е дал 60 хиляди лева на Иван Карабелов, който пък е дал половината от тях на Божидар Атанасов. С част от парите Атанасов купил имот.

Почерненото семейство на Дребчеви не вярва обаче, че поръчител на убийството е бил Маринчешки, който тогава се е занимавал с бизнес и не е бил градоначалник.



Източник: Блиц


Още по темата: общо новини по темата: 33
13.11.2023 »
12.08.2023 »
14.02.2022 »
28.06.2021 »
16.04.2021 »
19.02.2021 »
предишна страница [ 1/6 ] следващата страница

Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Obvinyaem-po-deloto-za-poruchkovo-ubiistvo-v-Plovdiv-Natopen-sum-590479
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.