 © Plovdiv24.bg |  | Делото по протест на прокуратурата и по жалба на подсъдимия Славейко Данчев ще се проведе днес в Апелативния съд. С присъда на Пловдивския окръжен съд той е признат за виновен в това, че в периода 16 до 19 ноември миналата година в в условията на продължавано престъпление, в качеството си на началник на Затворническо общежитие -"Хеброс" при Затвора гр. Пловдив е използвал служебното си положение, за да набави за себе си противозаконна облага - сумата от 100 евро и 200 долара.
Данчев е признат за виновен и в това, че на 19 ноември 2007 г., държейки пистолет "Макаров" не е взел необходимите мерки за сигурност, а именно не го е съхранявал в метална каса.
Окръжният съд е наложил на Данчев наказание в размер на една година и четири месеца лишаване от свобода при първоначален общ режим и глоба в размер на 300 лв. |