Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Работниците от ВМЗ Сопот отново готвят протести
Автор: Екип Plovdiv24.bg 12:09 / 29.05.2013Коментари ()2059
©
Работниците от ВМЗ Сопот отново готвят протести, те не са получавали заплати от февруари месец. Това съобщи Димитър Атанасов от синдикат Подкрепа във ВМЗ. 

"За февруари хората са получили само по 170 лева, имат да получават една заплата за март и аванс за април. Днес от синдиката са получили уверението на ръководството на предприятието, че се готви плащане. Хората са свикнали да чакат и проявяват разбиране, но когато са ти спрели тока, спираш да разбираш", каза Атанасов. 

От синдиката дават две седмици на новото правителство, за да реши проблема със заплатите, в противен случай се готвят нови протести и затваряне на пътища. В момента предприятието е без работа, няма поръчки. Синдикалистите са депозирали писмо до Агенцията по приватизация срещу втори опит да се приватизира предприятието по време на служебното правителство. Синдикатите очакват да разберат новия кабинет и да се знае с кого ще преговарят оттук нататък. 

За нас във ВМЗ е важно да има стабилност и хора, с които да преговаряме, каза Атанасов. 

"Около 840 души са съкратени от завода, или напуснали по чл. 331 - по взаимно съгласие, до този момент. От тях само около 30 са започнали работа. Другите са на борсата. Доброто е, че от завода няма напуснали специалисти. ВМЗ е живо, конкурентоспособно е и ако ни оставят, можем да работим", каза Атанасов. Според него е повече от ясно, че предприятието пречи на нечии интереси по веригата.


Източник: радио "Фокус"


Още по темата: общо новини по темата: 81
07.03.2025 »
01.11.2024 »
27.03.2023 »
23.08.2022 »
19.08.2022 »
10.06.2022 »
предишна страница [ 1/14 ] следващата страница

Още новини от Регионални новини:

https://www.plovdiv24.bg/novini/regionalni/Rabotnicite-ot-VMZ-Sopot-otnovo-gotvyat-protesti-434984
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.