Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Шеф на спецслужба става директор на пловдивското ФБР
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:17 / 25.02.2008Коментари ()1275
©
Комисар Ангел Стоев е най-вероятният директор на териториалната дирекция на ДАНС в Пловдив. Информацията потвърдиха трима независими източници. Заповедта за назначаването му се очаква да бъде подписана от председателя на новосъздадената Държавна агенция „Национална сигурност" Петко Сертов най-късно до средата на март, а до края на същия месец трябва да бъдат назначени всички агенти в пловдивската дирекция. Очаква се целият наличен състав на службата да премине към териториалната агенция, както и служители от военното контраразузнаване и агенцията за финансово разузнаване. Заместник-директор на пловдивското ФБР ще бъде досегашният началник на регионална служба „Сигурност - ВП и ВКР" Щерю Царев.

Директорът и заместник-директорът няма да имат ограничен петгодишен мандат, както председателят и заместник-председателят на агенцията. Съгласно приетия закон за ДАНС, агенцията ще има четири главни дирекции: „Вътрешна сигурност", „Контраразузнаване", „Икономическа и финансова сигурност", „Технически операции".

В закона и правилника към него не е описано как точно ще бъдат структурирани териториалните дирекции. Най-вероятно главните агенти ще оглавяват сектори, а специалните агенти различните отдели, които ще отговарят на направленията на главните дирекции в централното управление на агенцията. При оперативна необходимост агенти на прикритите могат да бъдат внедрени в държавни органи, в различни организации и фирми. Те ще могат да разследват както бизнесмени със съмнителна репутация, така и политици и магистрати.

Агентите от териториалната дирекция на ДАНС имат право да използват специални разузнавателни средства. Разрешението за използването им ще се издава от председателя на Окръжния съд по законоустановения ред.

Източник: Дарик



Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Shef-na-specsluzhba-stava-direktor-na-plovdivskoto-FBR-39294
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.