Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Падат наемите на студентските квартири в Пловдив
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:33 / 17.08.2011Коментари ()3660
© Plovdiv24.bg
Бивши и настоящи студенти от
ПУ "Паисий Хилендарски":
виж още
Намерете бивши съученици, състуденти, колеги и стари приятели! Регистрирайте се или влезте в профила си.
Цените на наемите на студентските квартири са паднали средно с 10 до20 %. Хазяите вече обявяват офертите си в български лева, вместо в евро, както беше доскоро. Предлагането е голямо и за не повече от седмица младежите намират необходимото им жилище.

Десетки обяви, залепени на табла пред Пловдивския университет примамват студентите с евтини квартири. Агенциите също са затрупани с обяви.

Цените на приличните двустайни и тристайни жилища вървят по 250-300 лева, стаи могат да се наемат от 100 до 150 лева.

Най-бързо се заемат апартаментите, в които няма излишен лукс. Типичната студентска квартира задължително трябва да има интернет, няколко легла и маса за купони. Най-евтини, но и най-отбягвани са квартирите, в които студентите живеят с хазяи.

Наемите на студентските квартири в София са поне с 30 процента по високи от тези в Пловдив. Ако тристайно обзаведено жилище в Пловдив струва 300 лева, в София то може да се наеме за 390-400 лева. Най-скъпи са във Варна.

Източник: btv


Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Padat-naemite-na-studentskite-kvartiri-v-Plovdiv-279816
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.