Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Изслушаха полицаите, участвали в операцията срещу контрабандата на цигари в Пловдив
Автор: ИА Фокус 23:25 / 14.05.2025Коментари ()4095
© Plovdiv24.bg
Архив
Осемте полицаи, които са участвали в операцията срещу контрабандата на цигари в Пловдив през есента на миналата година, бяха изслушани на закрито заседание на парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред.

Пред депутатите те са разказали как е планирана и проведена операцията, както и какви нареждания са получавали от свои ръководители по време на реализацията ѝ.

След заседанието заради следствената тайна не стана ясно кой им е казвал да прекратят работата и да се оттеглят.

"Една блестяща операция, която са извършили оперативните работници от ГДБОП - Пловдив, е опорочена във връзка със слабо ръководство. Това е един от основните изводи, които можем да направим. Другият важен извод - новото ръководство на МВР в лицето на г-н Митов не дава никакво основание за притеснение за кариерата на тези момчета. Това, което започна и беше експлоатирано в медийното пространство", заяви Маноил Манев, председател на парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред.

"В това изслушване се задълбочиха съмненията, че по този случай е имало чадър над контрабанден канал, че е изтичала информация към престъпниците и това е било прикривано, включително и след това. Действително трябва прокуратурата да разследва, но не бива да се успокояваме и заблуждаваме с версии, че това е въпрос само на лоша организация", допълни Божидар Божанов, член на парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред.

"Аз съм убеден, че много бързо и прокуратурата, и съдът ще се справят с това да стане ясно кой какви нареждания е издавал, как ги е издавал и кой носи вина за това", коментира още Маноил Манев, председател на парламентарната комисия по вътрешна сигурност и обществен ред.

"Кратката версия на това, което се е случило, е, че едни 8 полицаи са си свършили работата. След като те си свършват работата вместо някой да се опита да разбере как престъпниците са разбрали, че са следени - след като това нещо го знаят само трима души, освен тези осем. Вместо службите да се опитат да стигнат до тези изводи те започват тормоз над полицаите с дисциплинарки", каза още Ивайло Мирчев от ПП-ДБ.

Вътрешният министър Даниел Митов ще бъде изслушан допълнително, защото заседанието на комисията закъсня, а той трябваше да пътува за Брюксел.


Още по темата: общо новини по темата: 30
13.05.2025 »
10.05.2025 »
07.05.2025 »
07.05.2025 »
02.05.2025 »
29.04.2025 »
предишна страница [ 1/5 ] следващата страница

Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Izslushaha-policaite-uchastvali-v-operaciyata-sreshtu-kontrabandata-na-cigari-v-Plovdiv-2555955
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.