Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Николай Денков за еврореферендума: Поставеното искане от президента получи очаквания отговор от председателя на НС
©
Поставеното искане от президента получи очаквания отговор от председателя на НС. Това каза Николай Денков от ПП-ДБ по време на брифинг. 

"След като юридическият съветник на президента Крум Зарков каза ясно, че това искане противоречи на Конституцията, след като 40 преподаватели от водещи университети в България казаха, че това е недопустимо искане, специалистът по конституционно право отговори с "да, това е така" и върна обратно към президента тази кореспонденция", коментира Денков.

"Тя има правомощия като председател на Народното събрание и е експерт в тази област, така че очевидно има академичното самочувствие да вземе решение на базата на нейната експертиза", подчерта Денков.

"Очевидно това е нейно решение, което е взела сама. Важно е да се спазват законите и процедурите", коментира още той.

"Обществото получава огромно количество лъжи и дезинформация, която в момента пречи хората да разберат какво се случва. Това не става от г-жа Киселова, нито пък от ПП-ДБ, а от тези, които се опитват да отклонят България от европейското й развитие. Това е въпросът днес, за всеки, който поне малко се е замислил е ясно за какво става дума. Надявам се, че хората малко ще поуспокоят емоциите и ще разберат, че това, което се прави съответства на Конституцията", допълни Николай Денков.



Още по темата: общо новини по темата: 45
14.05.2025 »
14.05.2025 »
14.05.2025 »
14.05.2025 »
14.05.2025 »
14.05.2025 »
предишна страница [ 1/8 ] следващата страница

Още новини от Национални новини:

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Nikolai-Denkov-za-evroreferenduma-Postavenoto-iskane-ot-prezidenta-poluchi-ochakvaniya-otgovor-ot-predsedatelya-na-NS-2554314
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.