Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Мъж на 27 г. от Пловдив е загиналият в Прохода на Републиката
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:08 / 05.05.2025Коментари ()12268
Както вече Plovdiv24.bg информира, водач загина, а спътничката му е леко ранена при тежка катастрофа между тир и кола в прохода Хаинбоаз. Пътният инцидент затрудни преминаването през Прохода на Републиката. Произшествието е станало около 17.00 часа днес в района на великотърновското село Вонеща вода.

В злополучния ден на мокрия от дъжда асфалт камион, който се е движел с висока скорост, е помлял идващия насреща лек автомобил "Рено".

При жестокия сблъсък на място е загинал 27-годишният водач от Пловдив на лекия автомобил. С него е пътувала жена от Несебър, която е с леки наранявания и е успяла да излезе от смазаната кола.

След минути на място пристигнали екипи на полицията и на пожарната. Наложило се огнеборците да режат ламарините на смазаната кола, за да извадят тялото на водача.

Пред спасителните екипи оцелялата в катастрофата жена е разказала, че колата им е била блъсната от тир, който се движил с висока скорост. След удара обаче шофьорът не спрял, а дал газ и избягал от местопроизшествието.

На мястото на трагедията се извършва оглед. Въпросният тир се издирва. Разследването по случая се води под наблюдението на Окръжната прокуратура във Велико Търново.


Още по темата: общо новини по темата: 3
06.05.2025 »
06.05.2025 »
05.05.2025 »

Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Muzh-na-27-g-ot-Plovdiv-e-zaginaliyat-v-Prohoda-na-Republikata-2544906
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.