Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Второто издание на "Празник на танца и спорта" с DS Magnifique ще събере пловдивчани на 27 април
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:32 / 23.04.2025Коментари ()972
©
Танц, спорт и празник на открито -  второто издание на "Празник на танца и спорта“ с DS Magnifique и подкрепата на Община Тракия ще събере пловдивчани на 27 април

На 27 април в Пловдив ще се проведе второто издание на "Празник на танца и спорта“ – мащабно събитие, организирано от Нора Маршаха, ръководител на танцова школа DS Magnifique, с подкрепата на Община Тракия и кметът Георги Гатев. Проектът съчетава артистичност, активен начин на живот и празнична атмосфера в една програма, която включва безплатни танцови класове, костюмирано шествие, концерт на открито и томбола.

Събитието се организира в чест на Международния ден на балета и е насочено както към любителите на сценичните изкуства, така и към всички, които търсят вдъхновение, движение и положителна енергия. DS Magnifique поставя в центъра на деня своята мисия – да направи танца достъпен, обичан и споделен. 

Програмата на празника започва в 10:00 ч. в залите на DS Magnifique, разположени в хотел SPS, етаж 3. Там ще се проведат безплатни уроци по Балет, Модерни и Латино танци за деца, а паралелно родителите на децата или възрастни ентусиасти ще могат да се включат в иновативни тренировки като Бодибалет, Barrefitness и Класически балет. Класовете са отворени за всички желаещи. Идеята е всеки да има възможност да се докосне до магията на движението под ръководството на професионалисти в приветлива и мотивираща среда.

 Една от най-очакваните части на деня ще бъде пъстро и весело шествие с костюми, което ще започне в 15:30 ч. от залите на школата и ще премине през жк. Тракия до парк "2019“. Участниците в шествието – ученици и преподаватели от DS Magnifique – ще бъдат облечени в тематични сценични костюми. Тази част от програмата е не само визуална атракция, но и своеобразно послание за красотата на танца като достъпен за всички език на изразяване.

Кулминацията на деня ще бъде концертът на открито, който ще започне в 16:00 ч. в парк "2019“. В него ще се включат танцьорите от DS Magnifique с разнообразна програма, обединяваща разнообразни стилове. В края на концерта всички зрители ще могат да се включат в танцовата програма. От DS Magnifique са подготвили и томбола с награди. Специално участие ще вземе DJ Pacho, който ще се погрижи за музикалната атмосфера, сценичната визия и доброто настроение на всички присъстващи. 

Празникът на танца и спорта има за цел да покаже как чрез изкуство, движение и споделени емоции можем да изграждаме по-сплотено и вдъхновено общество. DS Magnifique вярва, че сцената не е само място за изява, а и пространство за личностно развитие, увереност и принадлежност. Събитието е напълно безплатно, а организаторите канят всички пловдивчани да се включат – като участници, зрители или просто съпричастни към един ден, в който танцът събира хората ЗАЕДНО.

За повече информация и връзка с организаторите:

dsmagnifique@gmail.com

+359888754928


Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Vtoroto-izdanie-na-Praznik-na-tanca-i-sporta-s-DS-Magnifique-shte-subere-plovdivchani-na-27-april-2531168
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.