Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Отлична новина за живеещите в много близко до Пловдив село
Автор: Екип Plovdiv24.bg 19:15 / 26.01.2025Коментари ()6140
Първият етап от обновяването на стадиона в Скутаре е към своя край. Монтирани са предпазни мрежи зад футболните врати на терена. Изградена е една от козирките на трибуните за зрители и скоро ще бъде въведена в експлоатация.

"Козирката е проектирана и изградена по модерен начин и според съвременните изисквания. Цялото обновяване на стадиона нямаше да бъде възможно, ако не беше подкрепата на кмета на Община Марица Димитър Иванов“, заяви общинският съветник и треньор във ФК "Скутаре“ Пламен Ботев.

В следващите няколко месеца се очаква да стартира и изграждането на втората козирка за трибуната до съблекалните. Димитър Иванов дари на клуба и четири паркови пейки за удобство на родителите на децата, които тренират в Скутаре. С неговата подкрепа и на заместник-кмета по спорт Николай Стаматов ще бъде изградена и детска площадка.

"Винаги съм се стремял младите хора от нашата община да имат нови и модерни съоръжения за спорт. Обновяването на базата на ФК "Скутаре“ е част от усилията ни да привлечем повече деца и младежи към магията на футбола. Голям интерес предизвикват и участията на момичешкия състав на клуба. Отборът има редица успехи в детско-юношеския футбол. Затова нашата цел е да обновяваме базата и да бъде удобна за децата, техните родители и любителите на футбола“, заяви кметът Димитър Иванов.

На 17-ти януари децата на ФК "Скутаре“ (родени 2018 година) участваха на футболния турнир Paradise Cup и успяха да завоюват сребърните медали. На следващия ден родените през 2017 година спечелиха шампионската купа в бронзовия поток на турнира. Следващото предизвикателство за малките футболисти на Скутаре ще бъде в края на месец февруари в Хисаря на ежегодния турнир "Izkupi Me“. Междувременно ФК "Скутаре“ обяви и прием за деца, родени през 2019 и 2020 година.

"Благодарение на Димитър Иванов по програмата за развитие на девическия футбол в Община Марица е обявен и прием за момичета, родени през 2017-та, 2018-та и 2019 година. Тя включва шест месечни безплатни тренировки и безплатна спортна екипировка“, обясни Пламен Ботев. Той добави, че повече от 20 момичета тренират в клуба, както и близо 150 мъже и момчета в различните възрасти.


Още новини от Регионални новини:

https://www.plovdiv24.bg/novini/regionalni/Otlichna-novina-za-zhiveeshtite-v-mnogo-blizko-do-Plovdiv-selo-2425633
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.