Вашето име  
 Вашият e-mail адрес  
 Име на получателя  
 E-mail на получателя  
Започна забавно-образователна кампания в общинските детски градини
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:48 / 08.11.2010Коментари ()3228
© Plovdiv24.bg
Със забавни игри, песни и танци пловдивските малчугани ще учат ползите от здравословното хранене благодарение на 3-месечната кампания "Да сме здрави", която ще обиколи 60 детски градини в Община Пловдив. Децата ще бъдат информирани колко са важни зеленчуците, плодовете и спортът за правилното развитие на малките. Специалистите от общинската дирекция "Образование и наука" са изготвили натоварен график за провеждането на занимателните беседи, които започнаха днес в ЦДГ "Червената шапчица" в район "Тракия".

Специалистите в детските образователни инициативи Лили Бързева и Никола Шопов са адаптирали световни модели за предучилищно образование, за да демонстрират достъпно основните хранителни групи. Отборните игри ще стимулират и ранните аналитични способности на децата, както и тяхното двигателно развитие. Наученото малчуганите ще затвърдят с картинки за оцветяване, а родителите ще могат да продължат процеса на обучение и у дома, благодарение на подготвените писма с основните принципи на разнообразно и здравословни хранене от беседите.

Ефектът от кампанията Община Пловдив ще отчете с финална общоградска изложба на рисунки с наученото от децата. Осигурени са атрактивни колективни награди за градините, както и индивидуални подаръци за всяко дете от основните спонсори на кампанията. Благодарение на социално отговорната им политика здравословната кампания "Да сме здрави" е напълно безплатна за детските градини.


Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Zapochna-zabavno-obrazovatelna-kampaniya-v-obshtinskite-detski-gradini-205139
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.