 © Plovdiv24.bg |  | Поредица кражби на селскостопански животни са разкрити от служители на РУ - Раковски. При разследване по четири досъдебни производства криминалистите установили, че автори на престъпленията са четирима жители на Белозем - Т.А. /54 г./ и криминално проявените А.И. /29 г./, А.З. /29 г./ и А.И /23 г./.
Според първоначалната информация, през лятото от имота на техен съсед мъжете откраднали каруца с кобила и малко конче, с което му причинили щета на стойност 1500 лева.
През октомври и ноември жертви на набезите им станали и трима стопани от село Болярино, от които са откраднати общо четири коня и крава. С прокурорско постановление мъжете са задържани в следствения арест. Продължава работата на разследващите по установяване съпричастността им към други подобни посегателства. |