135 години УМБАЛ "Свети Георги"
Автор: Мария Морунова 14:08 / 09.04.2014Коментари ()5551
© Plovdiv24.bg
"УМБАЛ "Св. Георги" към днешна дата е най-голямата болница в България, която разполага както със спешна помощ, лечение в различните отделения, така и със звена за профилактика". С тези думи директорът на лечебното заведени д-р Карен Джамбазов започна пресконференцията в болницата, посветена на нейната 135-а годишнина, предаде репортер на Plovdiv24.bg

УМБАЛ "Св. Георги" разполага с 1345 легла. Ръководството на болницата очаква тази цифра да се увеличи с още 40 легла при откриването на фтизиатричното отделение, което е напълно завършено от строителна гледна точка, очаква се само одобрението на здравния министър. 

Управителят на лечебното заведение припомни, че болницата предлага на своите пациенти уникални звена за лечение и хирургия. Такива са отделениято по детска хирургия, лицево-челюстна хирургия, невро- и кардиохирургия, инвазивна кардиология и други.




Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/135-godini-UMBAL-Sveti-Georgi-488259
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.