Благодатен великденски дъжд съпътства началото на празника на район "Тракия"
Автор: Екип Plovdiv24.bg 13:29 / 27.04.2008Коментари ()1426
©
Благодатен великденски дъжд съпътства началото на празника на район "Тракия", но това не повлия на празничното настроение на жителите и гостите на района, събрали се в неделната утрин на площада пред паметника на кан Крум. Специален поздрав с пожелание за здраве и благоденствие отправи към всички кметът на район "Тракия" Гиньо Матев, по чията идея бе организиран празника.

Най-малките тракийчета се струпаха около огромно яйце с образа на Богородица. Въоръжени с бои и четки децата пресътвориха върху яйцето пъстротата на детските си мечти и накараха всички на площада да се усмихнат въпреки дъжад.

Около сцената бе подреден 35-метров козунак, подарък от фирма "Ретърн", който бе раздаден на присъстващите. За празничното настроение допринесоха и темпераментните народни танци на момичетата и момчетата от формация "Елика", които бяха подготвили специален великденски спектакъл.

 



Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Blagodaten-velikdenski-duzhd-suputstva-nachaloto-na-praznika-na-raion-Trakiya-42995
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.