Деца красят яйца заедно с кмета на район “Западен”
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:25 / 25.04.2008Коментари ()1661
©
На Велики четвъртък Здравко Димитров, кмет на "Западен", заедно с децата от ЦДГ "Росица" и ЦДГ "Дружба" с филиал "Първи юни", стана съпричастен на детското творчество и въображение при пресъздаване на християнския обичай боядисване на яйца.

Децата посрещнаха кмета с песнички за Великден и му подариха изработени от тях великденски сувенири и рисунки. От своя страна той ги почерпи по случай предстоящия празник, а те обещаха да са все така послушни. Кметът не пропусна да покаже в коя група точно е бил, когато и той е ходил на детска градина в район "Западен".

Малчуганите от всички градинки в района сътвориха с плам и желание един празник на доброто. Причудливо изписаните и боядисани яйца бяха представени в изложби, подсказващи пъстротата и разнообразието на света, както и полета на детската фантазия.


Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Deca-krasyat-yaica-zaedno-s-kmeta-na-raion-Zapaden-42940
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.