Наказват даскали за голямо домашно
Автор: Екип Plovdiv24.bg 11:18 / 10.11.2007Коментари ()1470
© Plovdiv24.com
Учителската стачка със сигурност ще е за сметка на учениците, които ще трябва да по един или друг начин да наваксат пропуснатото
Наказание ще отнася всеки учител, който дава голямо домашно. За това предупредиха от Регионалния инспекторат по образованието в Пловдив вчера. Глоби ще има и за даскалите, които преподават по два-три урока наведнъж, допълниха от инспектората. Директорите, които разрешават претоварване на учениците, също ще отнасят наказания.

Преподавателите сами решават как да преструктурират уроците, но това не трябва да е за сметка на учениците, категоричен бе шефът инспектората Александър Буздрев. Повечето учители са решили да съкратят часовете за преговор и упражнения, за да не се режат часовете за задължителните автори по български и литература.

Информацията е на в."Стандарт".



Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Nakazvat-daskali-za-golyamo-domashno-34754
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.