Санкции за над 160 000 лв наложи РИОСВ за замърсяване на повърхностни води
Автор: Екип Plovdiv24.bg 15:53 / 19.12.2006Коментари ()1015
Над 60 проверки за заустване на отпадни води в 31 обекта, подлежащи на задължителен емисионен контрол, извършиха от началото на годината експерти от РИОСВ. Това са пречиствателни станции, канализационни колектори, фирми от Пловдивска област, включени в контролно-информационна система за състоянието на отпадните води по утвърден от министъра на околната среда и водите списък. Контролът на отпадъчните води включва пробонабиране и последващ анализ, който се извършва от Регионална лаборатория-Пловдив към ИАОС.

В резултат на текущия контрол са установени превишения на установените емисионни ограничения, издадени са наказателни постановления и са наложени еднократни и текущи санкции за над 170 000 лв.


Още новини от Новини от Пловдив:

https://www.plovdiv24.bg/novini/plovdiv/Sankcii-za-nad-160-000-lv-nalozhi-RIOSV-za-zamursyavane-na-povurhnostni-vodi-22013
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.