Български пилот е пострадал във Варна при маневра на италиански военен кораб
Автор: Екип Plovdiv24.bg 16:01 / 22.08.2021Коментари ()7445
©
Морски пилот е пострадал във Варна при маневрата на италианския военен кораб "Луиджи Дуран де ла Пенне" в пристанището.

Българският пилот е паднал от италианския кораб на борда на съпровождащия го наш пилотски катер. Той е получил контузии, но не е пострадал сериозно и е в стабилно състояние.

При падането си пилотът е ударил и свой колега на борда на катера, който също е в стабилно състояние.

Посещението на италианския разрушител във Варна беше част от учебната програма на италиански курсанти от Военноморската академия в Ливорно. Всички кораби влизат и излизат в чуждо пристанище задължително водени от пилотски катер и с местен пилот на борда.

Инцидентът с нашия пилот е станал при заминаването на италианския кораб, съобщава "Монитор".


Още новини от Национални новини:

https://www.plovdiv24.bg/novini/Bylgaria/Bulgarski-pilot-e-postradal-vuv-Varna-pri-manevra-na-italianski-voenen-korab-1117897
Copyright © Plovdiv24.bg. Всички права запазени.