Спортните новини: Днес (24) | Вчера (21)
Академик завърши блестящо редовния сезон
Автор: Екип Plovdiv24.bg 22:01 / 24.04.2018Коментари (0)3589
Пловдивският Академик изигра много силен мач, победи Берое с 82:70 /28:13, 16:18, 27:26, 11:13/ и завърши на второ място в редовния сезон в националната баскетболна лига. Така на четвъртфинала възпитаниците на Асен Николов ще играят с Ямбол, като първата среща е в събота в Пловдив.

Академик взе аванс от 15 точки след първата четвърт и не позволи тя да падне под 10 точки. Пловдивчани играха много здраво в защита и нападение и показаха традиционната си добра успеваемост от тройката, където над всички бе Мартин Дурчев с 4 тройки от общо 10 за отбора. В подкошието пък Митко Димитров и Никола Маравич бяха неудържими, но абсолютно всички заслужават похвала за мъжката игра, която показаха във всички компоненти.

Домакините изиграха страхотна първа четвърт с отлична защита и ефективна атака и натрупаха 15 точки аванс след сина игра на Митко Димитров, Никола Маравич и Мартин Дурчев. Втората бе по-малко резултатна, Берое заздрави защитата в подкошието, но успя да съкрати само 2 точки от пасива си.

След почивката двата тима продължиха здравата битка и статуквото се запази с 14 точки аванс на Академик преди последната решителна четвърт. В нея студентите отново играха на много високо ниво и закономерно се поздравиха с победата.

Митко Дмиитров отново бе над всички с дабъл-дабъл – 21 точки и 11 борби. Никола Маравич също е с двойни показатели – 14 и 12. По 14 точки вкараха и Дурчев и Юмипиг. Александър Янев бе най-резултатен за Берое със 17 точки, Филип Виденов добави 16, Тихомир Желев – 11.