Проблясък! Локо навакса изоставане с два гола за трето поредно реми
Автор: Екип Plovdiv24.bg 14:49 / 10.12.2017Коментари (30)16589
Локомотив Пловдив приключи с трето поредно равенство 2017 година. Черно-белите стигнаха до 2:2 срещу Дунав в мач от 20-ия кръг на Първа лига, който се игра на градския стадион в Русе. Юлиан Ненов (46) и Мирослав Будинов (52) вкараха за домакините, а Веселин Марчев (59) и Халед Аяри (88) бяха точни за пловдивчани.

По този начин треньорът Бруно Акрапович увеличи серията си на 6 поредни двубоя без успех, откакто пое "смърфовете". Пловдивчани завършват годината с актив от 23 точки, който им отрежда 9-о място във временното класиране. Дунав остава предпоследен с 15 точки.

Първото полувреме на стадиона в Русе бе изключително слабо и премина дори без опасен удар към която и да е врата.

Най-интересната ситуация бе в 37-ата минута, когато Юлиан Ненов проби отдясно и опита центриране. Топката рикошира в крака на Димитър Велковски и кацна върху напречната греда.

Точно 10 секунди след началото на втората част Дунав откри резултата! Диян Димов изпрати дълга топка към Мирослав Будинов, който я овладя след грешка на Димитър Везалов и изведе Васил Шопов. Той пък не прояви егоизъм, а подаде към връхлитащия Юлиян Ненов, който опъна мрежата с хубав удар по трева - 1:0.

В 52-ата минута "драконите" удвоиха преднината си след перфектна атака. Диян Димов изведе Мирослав Будинов в чиста позиция. Нападателят напредна към наказателното поле и със силен шут простреля не мръдналия от мястото си вратар Илко Пиргов за 2:0.

Локо направи опит да се върне в мача в 59-ата минута. Симеон Райков центрира от корнер на далечна греда, където Димитър Везалов насочи с глава към Веселин Марчев. Юношата на черно-белите укроти топката с едно докосване и отправи неспасяем шут с левия крак под напречната греда за 2:1.

В 69-ата минута Дунав пропусна идеална възможност за трети гол. Мирослав Будинов проби отляво и пусна към връхлитащия Юлиан Ненов, който засече с клак, но в левия страничен стълб.

Две минути преди края Локо стигна до равенството отново след изпълнение на корнер. Симеон Райков центрира и Халед Аяри засече с глава от 4-5 метра в мрежата - 2:2. Това бе първи гол за тунизиеца от 9 мача с черно-бялата фланелка.

Дунав: Станислав Антонов, Христо Попадийн, Божидар Васев, Олексей Ларин, Михаил Милчев, Диян Димов, Карлос Ятоба, Васил Шопов, Димитър Георгиев (82- Благовест Ленков), Юлиян Ненов, Мирослав Будинов.

Локо (Пд): Илко Пиргов, Димитър Везалов, Пламен Николов, Муса Мухамед, Димитър Велковски, Ванчо Траянов (53- Архан Исуф), Игор Банович (85- Асен Георгиев), Парвиз Умарбаев (65- Янко Ангелов), Веселин Марчев, Симеон Райков, Халед Аяри.